zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Výstava Šetrné papírování navštíví plzeňské gymnázium

15.09.2004
Odpady
Výstava Šetrné papírování navštíví plzeňské gymnázium

PLZEŇ – Výstavu o třídění a recyklaci papíru pořádá na své škole studentka čtvrtého ročníku plzeňského gymnázia Štěpánka Balcarová ve spolupráci se sdružením Arnika. Výstavu kampaně Šetrné papírování, která úspěšně putuje po českých úřadech a školách, bude možné shlédnout od 14. do 24. září na gymnáziu Luďka Pika v Plzni (Opavská 21).

Součástí výstavy jsou i ukázky přírodních recyklovaných papírů určených pro xerografický tisk a vyjádření předních výrobců kopírovacích strojů a PC tiskáren na možnost používat recyklovaný papír v jejich strojích.

“Na naší škole proběhla před prázdninami jedna přednáška, ale myslím, že žáky moc nepřesvědčila, aby začali třídit odpad,” říká organizátorka výstavy Štěpánka Balcarová. Ta chce na své škole zároveň vyvěsit letáky vyzývající k třídění odpadu a upozornit žáky školy rozhlasem. “Nemyslím, že by lidé byli k těmto problémům lhostejní, ale je potřeba na ně upozornit, aby se nad nimi mohli zamyslet. Pevně doufám, že se co nejvíce žákům stane tato nenáročná činnost samozřejmostí po celý život,” dodala Balcarová.

Další informace najdete na internetových stránkách kampaně Šetrné papírování http://papir.arnika.org.

Výstava vznikla díky podpoře Nadace Partnerství a MČ Praha 5.

Kontakt:

- Štěpánka Balcarová, gymnázium Luďka Pika, Opavská 21, Plzeň, tel. 732
161 262
- Milan Návoj, Arnika, Praha 3, tel. 222 781 471

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí