zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Semily vstoupily do Čisté Jizery

16.09.2004
Voda
Semily vstoupily do Čisté Jizery
Semily - Po několikaměsíčním rozhodování odsouhlasili semilští zastupitelé vstup do projektu Čistá Jizera, který je jednou z možných cest, jak dosáhnout včasného odkanalizování Semil.
"Jsem rád, že jsme tuto šanci znovu přehodnotili a připojili se ke svazku měst, které vstoupí do tohoto sdružení. Společná cesta bude schůdnější a dosáhneme na vyšší částky z evropských fondů," řekl František Mojžíš, semilský starosta a hlavní propagátor projektu Čistá Jizera v Semilech.
Tento skupinový projekt navrhuje sloučením měst Turnova, Semil, Jilemnice, Lomnice nad Popelkou a Rokytnice nad Jizerou vytvořit právní subjekt - svazek obcí, který společně dosáhne na předepsaný minimální limit 10 milionů euro na jeden projekt.
Finační dotace z eurofondů jsou časově omezeny do konce roku 2010, do té doby musí být všechny obce z počtem obyvatel nad dva tisíce odkanalizovány, popřípadě vybaveny čističkou odpadních vod.
Vstup do projektu Čistá Jizera neohrožuje již očekávanou 50milionovou dotaci na první část kanalizace, kterou se město rozhodlo uskutečnit jako samostatnou akci. Přislíbená dotace je z eurofondu Infrastruktura, který spravuje Ministerstvo životního prostředí ČR a konečné rozhodnutí by mělo padnout 18. října.
"Tato první etapa se týká ulic 5. května, Lhotecká, Sokolská a revitalizace čističky odpadních vod v Bítouchově," doplňuje starosta.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí