zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zamořený terén museli odbagrovat

20.09.2004
Havárie
Zamořený terén museli odbagrovat
Krouna - Ekologickou havárií hrozila čtvrteční dopravní nehoda nákladního volva mezi obcemi Krouna a Kladno na Chrudimsku. Do země vyteklo čtyři sta litrů motorové nafty a oleje, škody se vyšplhaly na tři miliony korun. Nehoda se i nadále vyšetřuje.

"V deset hodin ráno najel mezi uvedenými obcemi na nezpevněnou krajnici šestatřicetiletý šofér nákladního vozidla značky Volvo s přívěsem ze Šumperku. Souprava sjela do silničního příkopu, převrátila se na pravý bok, přičemž došlo k uvolnění převážené kulatiny, která se rozházela na přilehlém poli," komentuje dopravní karambol u Hlinska chrudimská policejní mluvčí Věra Hamáčková. Podle jejího sdělení došlo při kolizi rovněž k úniku 400 litrů provozních kapalin. Šlo o ekologický olej, ale i motorovou naftu. Na místo proto dorazili zástupci odboru životního prostředí z Hlinska, kteří rozhodli po odstranění vozidla o odbagrování zamořeného terénu.

"Na místě nebylo zjištěno, že by příčinou havárie byla technická závada na nákladní soupravě," pokračuje Věra Hamáčková. Šofér volva byl při nehodě zraněn a musel být převezen do chrudimské nemocnice, kde zůstal nakonec hospitalizován.
"Škody byly prozatím vyčísleny na tři miliony korun. Vyšetřováním nehody se i nadále zabývají naši dopravní policisté," uzavírá včerejší informaci tisková mluvčí.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí