zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministr Ambrozek vysadil strom na ostrově rybníku Černíč

22.09.2004
Obecné
Ministr Ambrozek vysadil strom na ostrově rybníku Černíč

V sobotu 18. září navštívil ministr životního prostředí Libor Ambrozek v rámci Evropského týdne mobility město Telč. Ministra doprovázel senátor Václav Jehlička a starosta města Telč Roman Fabeš spolu s pracovníky odboru životního prostředí města.

Po prohlídce města, kde se ministr zajímal o postup při zklidňování dopravy v centru města a o trvalá opatření, které město přijalo pro zvýšení bezpečnosti dětí při cestě do školy, ministr nasedl do vlaku a vydal se do obce Černíč. Zde si prohlédl Přírodní památku Černíč (Černíčský rybník na soutoku řek Moravská Dyje a Myslůvka).

V této lokalitě proběhla v minulých letech celková revitalizace, financovaná MŽP v rámci Programu revitalizace říčních systémů. Během tří etap prací bylo vytvořeno několik tůní nad zátopou rybníka, rybník byl odbahněn a byly v něm vytvořeny tři ostrovy. Práce byly dokončeny v srpnu 2004, takže ministr Ambrozek mohl na největším z ostrovů slavnostně vysadit strom, první v řadě stromů, které napomohou v krátké době začlenit uměle vytvořený ostrov do okolní krajiny.

Odpoledne se ministr vrátil vlakem do Telče, kde už na něj čekali členové Hnutí Brontosaurus. Tato nevládní organizace v Telči slavila 30 let své existence. Vedle ekostánku na náměstí se ministr zašel podívat na tvůrčí dílny Brontosaurů v zámeckém parku, ale nejvíc ocenil zaujetí a zájem mladých lidí, členů Hnutí, o životní prostředí a o dění kolem nás. 

Fotografie vhodné pro tisk najdete na www.env.cz v rubrice Tiskové zprávy.

Další informace:

http://www.env.cz/edba

http://www.22september.org
Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí