zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

U Ledvic vyrostou protihlukové stěny

22.09.2004
Hluk
U Ledvic vyrostou protihlukové stěny
Ochranné protihlukové stěny u Ledvic se po dohodě s obcí rozhodla vybudovat společnost Severočeské doly a.s. - Doly Bílina. Hluk z místní úpravny uhlí by se tak měl do konce letošního roku snížit.
Protihluková stěna, která bude místy vysoká až čtyři metry, oddělí obec od důlních provozů. "Akce si vyžádá tři a půl milionu korun a začne se stavět po ukončení výběrového řízení," sdělila Naďa Čermáková z oddělení investic Dolů Bílina. Jak dále informovala, stěna bude ze speciálních dřevěných panelů zasazených do betonových sloupků. Hlavní stěna bude vysoká více jak čtyři metry a bude měřit 170 metrů. Jedna její část oddělí obytnou zónu obce od skládky mouru na úpravně uhlí. Druhá část zdi o délce 67 metrů oddělí obec od příjezdu k nakládce drobného prodeje uhlí a od samotného prodeje. Další stěna vysoká dva a půl metru oddělí obec od kolejiště úpravny uhlí. "S dokončením výstavy počítáme do konce roku, možná už do Vánoc," dodala Naďa Čermáková.
Obec měla podle ní smůlu v tom, že když projektanti v padesátých letech minulého století projektovali ledvickou elektrárnu a velkolom, pozapomněli na skutečnost, že v bezprostřední blízkosti jsou obytná sídla, která bude obtěžovat hluk a prach z obytné činnosti. "Je pravda, že za půl století, až se tu nebude těžit uhlí a nebude tu ani elektrárna, bude zdejší rekultivovaná krajina vypadat jako lesopark s velkým jezerem, ale lidé tu žijí dnes a chtějí mít klid," připustila s konstatováním, že to je hlavním důvodem, proč společnost investuje do ekologie a snaží se život v okolních obcích zlepšit.
Velkou investiční akcí byla v loňském roce výstavba velkého parkoviště pro nákladní automobily čekající na nakládku. Za třicet milionů korun vybudovala společnost poblíž nakládacího místa řadící plochu pro 67 nákladních aut se sociálním zařízením pro řidiče. Před tím stála auta v koloně na silnici Chotějovice - Ledvice, na což si občané stěžovali.
Zdroj: 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí