zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Brně se na Den bez aut nejvíce diskutovalo o nádraží

24.09.2004
Obecné
V Brně se na Den bez aut nejvíce diskutovalo o nádraží

Víkend na přehradě čeká symbolická blokáda R43

Podle Dětí Země navštívilo třídenní výstavu o odsunu nádraží, silnici R43 přes Brněnskou přehradu a o cyklistice před Mahenovým divadlem v Brně asi dva tisíce lidí. Akce proběhla v rámci dvanáctého ročníku Dne bez aut. Nejčastěji se diskutovalo o smyslu přesunu nádraží a o jeho ceně. Aktivisté návštěvníkům také připomněli, že mají 9. října přijít k referendu o jeho budoucí poloze. Poslední akce ke Dni bez aut proběhne o nadcházejícím víkendu u přístaviště Brněnské přehrady, kde odpůrci trasy R43 budou moci svými kresbami symbolicky zablokovat její trasu.

„Diskuse o budoucím osudu nádraží byly občas dlouhé a vášnivé, zvláště po té, co někteří členové vlády zpochybnili smysl tak drahého nápadu jeho přesunutí,“ prohlásil Miroslav Patrik z Dětí Země.

Upozornil také, že ho překvapil velký zájem o letáky, které jednak připomínají blížící se referendum a jednak vysvětlují, že pro ponechání nádraží v centru je nutné volit ANO. Odhadem se jich totiž rozdalo asi tři tisíce, neboť návštěvníci výstavy si jich brali ve více kusech na vyvěšení a rozdání svým známým.

Občanská sdružení proti výstavbě silnice R43 přes Bystrc také zvou občany Brna na přehradu k přístavišti, kde o víkendu od 11 do 16 hodin u příležitosti Dne bez aut proběhne symbolická blokáda její trasy kresbami. K dispozici bude i protestní petice, kterou již podepsalo více než třicet dva tisíc lidí.

Více informací o symbolické blokádě R43:
Jana Pálková – mobil 608 470 415, janapalkova@seznam.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí