zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Duha si stěžuje na komunální politiky u ministra Amrozka

24.09.2004
Obecné
Duha si stěžuje na komunální politiky u ministra Amrozka
Stížnosti ekologů na jihočeské politiky neberou v posledních dnech konce.
Odpůrci výstavby rozhledny na Boubíně si stěžují v Bruselu na to, že údajně ovlivňují realizaci tohoto záměru, jejich kolegové z Hnutí Duha je pro změnu obvinili, v dopisu zaslaném v úterý ministrovi životního prostředí Liboru Ambrozkovi (KDU-ČSL), že záměrně udržují konflikty na Šumavě.
Mají tím na mysli spory o budoucí podobě šumavského národního parku. Ekologům se nelíbí, že se obce snaží Šumavu více otevřít turistickému ruchu a fakticky odmítají projekty, které v této oblasti kraj a obce podporují. "Nabýváme dojmu, že několik starostů a někteří představitelé Jihočeského kraje se snaží na Šumavě konflikty záměrně udržovat. Nemohli jsme si nepovšimnout, že představitelé Jihočeského kraje jsou velmi často ochotni veřejně podpořit každého, kdo kritizuje Národní park Šumava (NPŠ)," řekl Jaromír Bláha z Duhy.
Hejtman Jan Zahradník (ODS) však v této souvislosti upozornil, že zastupitelstvo Jihočeského kraje na svém posledním zasedání takřka jednomyslně podpořilo svým usnesením kritická stanoviska obcí Jihočeského kraje i Plzeňského kraje k postupu zpracovávání a projednávání Strategie Národního parku Šumava, Plánu péče i nové zonace NPŠ, kdy tyto návrhy nejsou projednávány s obcemi, ani s kraji. Zároveň požádalo expertní skupinu pro Šumavu NUTS II Jihozápad o odborné posouzení těchto připravovaných dokumentů.
"Podotýkám, že v této skupině jsou zapojeni naši přední ekologičtí odborníci. Korektní vztahy a diskuse, po kterých volá Hnutí Duha ve svém dopisu ministru Ambrozkovi, to je přesně to, o co už delší čas usilují volení představitelé některých šumavských obcí a krajů, kteří jsou zodpovědní za své postoje a činy voličům. Vedení Hnutí Duha skládá účty o činnosti pouze své členské základně a je logické, že se snaží předvádět svou aktivitu. Bohužel, právě tento způsob nevede ke kýženému konsensu," zdůraznil hejtman.
Zdroj: Právo

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí