zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Posekanou trávu města sypou jen na skládky

29.09.2004
Odpady
Posekanou trávu města sypou jen na skládky
Šluknovsko - Posekaná tráva z parků a ostatních zelených ploch většinou skončí na skládkách. Jen málokterá obec ji kompostuje a opět využívá.
"Zelený odpad z města vyvážíme na vlastní skládku, kterou zavážíme terénní nerovnost," řekl starosta Šluknova Milan Kořínek.
Terénní nerovnosti zelení zatím zarovnávají i ve Varnsdorfu. Tady však uvažují o tom, že by z posekané trávy mohli v budoucnu vyrábět bioplyn, který se dá využívat třeba k vytápění.
"Chystáme se k rekonstrukci a modernizaci stávající čistírny odpadních vod a právě díky nové moderní technologii bychom v ní byli tento zelený odpad schopni likvidovat," řekl varnsdorfský místostarosta Jiří Sucharda. Dodal, že bioplyn, který při této likvidaci vznikne, by město následně využilo k vytápění samotné čistírny a výrobě elektrické energie pro vlastní provoz, čímž by se pokryla část nákladů na její provoz.
Jediným městem, které v současné době zelený odpad ve Šluknovském výběžku bezezbytku zužitkuje, je pravděpodobně Krásná Lípa.
"Posekanou trávu, včetně náletů a dalšího zeleného odpadu kompostujeme a ten zase zpětně využíváme v péči o zeleň ve městě," vysvětlil tajemník města Jan Kolář. Podotkl, že potřeby města dokonce převyšují vlastní nabídku.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí