zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Radnice v Třebíči nabízí videotéku o ochraně přírody

01.10.2004
Obecné
Radnice v Třebíči nabízí videotéku o ochraně přírody
Zatím neobvyklou aktivitu pro veřejnost zřídil ze své iniciativy odbor životního prostředí Městského úřadu Třebíč. Na zájemce tu čeká zatím 62 videokazet, zapůjčených z videotéky resortního ministerstva, a očekává se postupné rozšiřování fondu. K zapůjčení jsou snímky z oblasti ochrany životního prostředí, zpravidla držitelé ocenění z tematických mezinárodních festivalů.

Půjdou na internet

Seznam snímků by se měl v brzku objevit na webových stránkách Třebíče (www.trebic.cz), k dispozici jej mají i na městském informačním centru a samozřejmě na dotčeném odboru životního prostředí. Zájem se očekává kromě soukromých zájemců o tematiku, kteří si již začínají ve dveřích odboru životního prostředí podávat ruce, také ze škol.
Ty totiž mohou videokazety využívat nejen v ekologické výchově a v přírodopisu, ale díky některým cizojazyčným filmům s titulky i při výuce řečí. "Doposud byla praxe taková, že jsme o zápůjčku jednotlivých titulů museli žádat na videotéku ministerstva. Tak jsme si řekli, že bychom to zkusili takto, aby to bylo lidem blíž," vysvětlila Právu mluvčí radnice Hana Koutná zatím ojedinělý počin Třebíčských.

Budou se rozrůstat

Ministerstvo vyšlo vstříc a na dlouhodobou zápůjčku poskytlo odboru třebíčské radnice zatím jen část požadovaných filmů.
Videotéka by se však měla postupně rozrůstat a podle zájmu by se mohla rozšířit i o sekci DVD - zatím jsou k dispozici jen videokazety.
Skutečnou budoucnost však mají plně v rukou sami diváci a jejich zájem.
Videokazetu si mohou na odbor životního prostředí přijít vypůjčit zájemci způsobilí k právním úkonům - musí být minimálně držiteli občanského průkazu. Naráz si lze obvykle vypůjčit maximálně šest videokazet, a to na dobu jednoho týdne. Filmy se nesmí využívat ke komerčním účelům, zápůjčky jsou bezplatné.
Zdroj: Právo

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí