zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministerstvo bude od ledna odebírat „zelenou“ elektřinu

05.10.2004
Obecné
Ministerstvo bude od ledna odebírat „zelenou“ elektřinu

Ministerstvo životního prostředí bude od 1. ledna 2005 odebírat výhradně tzv. „zelenou“ elektřinu, tedy tu, která byla vyrobena z obnovitelných zdrojů.  „Uzavřeli jsme smlouvu s naším dodavatelem – Pražskou energetikou, kde nám garantují, že dodávaná elektřina pochází právě z obnovitelných zdrojů“, říká ředitel úřadu Miroslav Jandura.

Ministerstvo bude odebírat elektřinu ve speciálním tarifu B4b/EK v rámci souborů produktů PREKO. „Zelená“ elektřina PREKO je dražší o 10 haléřů na 1 kWh. Pro srovnání při  stejné spotřebě, jakou MŽP mělo v roce 2003 by rozdíl v ceně činil 75 000 Kč

Podle smlouvy se prostředky získané z programu PREKO shromažďují na zvláštním účtu a budou použity výhradně na budování a rekonstrukci obnovitelných zdrojů. MŽP také jako zákazník, odebírající „zelenou“ elektřinu získalo oprávnění používat logo „Made in PREKO“ na svých tiskovinách a internetových stránkách popř. na dalších dokumentech.

Kromě odběru elektřiny z obnovitelných zdrojů MŽP intenzivně hledá možnosti úspor energií. Nejvýznamnějším počinem v tomto směru bylo opláštění budovy úřadu novou fasádou a její opatření novými okny se zásadně lepšími izolačními vlastnostmi. Tyto stavební úpravy proběhly v letech 2003 a 2004 a v současné době se právě dokončují. MŽP za svoji novou fasádu získalo ocenění Fasáda roku 2003 v kategorii Rekonstrukce. K úsporám energie vede i důsledné používání energeticky úsporných spotřebičů – zářivek, výpočetní techniky, apod.
Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí