zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ledvice ochrání od hluku stěna

05.10.2004
Hluk
Ledvice ochrání od hluku stěna
Obec Ledvice na Bílinsku dostane od Severočeských dolů, a. s., Chomutov protihlukovou stěnu.
Hluk z Úpravny uhlí Ledvice, patřící pod Doly Bílina, totiž hodně obtěžuje občany obce. Do konce letošního roku by měl být menší. Protihluková stěna má být vysoká místy až čtyři metry a má oddělit obec od důlních provozů. Podle předpokladů bude stát 3,5 miliónu korun.
Protihlukové stěny budou ze speciálních dřevěných panelů, zasazených do betonových sloupků. Výška hlavní stěny bude přes čtyři metry a vytvoří ji dvě části. Výstavba začne ihned po skončení výběrového řízení.
Není to jediné ekologické opatření, které Doly Bílina v této oblasti dělají. Velkou investiční akcí byla kupříkladu v loňském roce výstavba velkého parkoviště pro nákladní automobily čekající na nakládku uhlí, která stála 30 miliónů korun.
"Objektivně vzato má obec Ledvice smůlu. Když v 50. letech minulého století projektanti projektovali ledvickou elektrárnu a velkolom, pozapomněli na to, že v bezprostřední blízkosti jsou obytná sídla, která bude obtěžovat hluk a prach z průmyslové činnosti. Je sice pravda, že za půl století, až tu nebude těžba uhlí a elektrárna, bude mít zdejší rekultivovaná krajina podobu lesoparku s velikým jezerem, ale lidé tu žijí dnes a chtějí mít klid. Proto Severočeské doly, a. s., konkrétně Doly Bílina, investují do ekologie a snaží se život v okolních obcích zlepšit," uvedla Naďa Čermáková z oddělení investic Dolů Bílina.
Zdroj: Právo

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí