zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Německo – rakousko – český projekt zaměřený na posílení odborů životního prostředí krajských úřadů byl úspěšně dokončen

11.10.2004
Obecné
Německo – rakousko – český projekt zaměřený na posílení odborů životního prostředí krajských úřadů byl úspěšně dokončen

Česká republika, Německo a Rakousko dnes slavnostně uzavřeli devatenáctiměsíční projekt „Implementace Acquis na regionální úrovni.“ Projekt financovala Evropská unie v rámci programu Phare  částkou 0,7 milionů eur. Hlavním cílem projektu byla pomoc a podpora odborů životního prostředí krajských úřadů při implementaci Evropské legislativy v rámci CITES, ochrany přírody, ekologických havárií (Seveso II), chemických látek, odpadového hospodářství, kvality vody a kvality vzduchu.  

Bylo dosaženo následujících výsledků:

Více než 700 českých odborníků se účastnilo a aktivně podílelo na seminářích se svými německými a rakouskými kolegy, kde řešili a vyměňovali si informace o implementaci evropské legislativy v České republice.

v      Ačkoliv byl projekt určen především pro krajské úřady, bylo dosaženo velmi dobré a přínosné spolupráce s Ministerstvem životního prostředí, Ministerstvem zemědělství, Ministerstvem zdravotnictví, Ministerstvem práce a sociálních věcí, Ministerstvem vnitra jež byly přizvány, aby usnadnily posílení v příslušných oblastech.

v      Instruktážní manuály a dokumenty byly vypracovány tak, aby doplnily vzájemnou výměnu informací. (Viz webové stránky projektu: www.env.cz/purl/regions)

v      Zpracování posudkových zpráv a návrhů  bylo zaměřeno na podporu činností jednotlivých odborů životního prostředí krajských úřadů ve výše zmíněných oblastech.

v      Výsledky zjištění byly průběžně konzultovány s představiteli odborů životního prostředí krajských úřadů a Ministerstvem životního prostředí.

Projekt se uskutečnil ve spolupráci Federálního ministerstva životního prostředí, péče o přírodu a jadernou bezpečnost SRN a rakouského Ministerstva zemědělství, lesnictví, životního prostředí a vodního hospodářství a Ministerstva životního prostředí České republiky.

Německá twinningová poradkyně odpovědná za projekt, Erna Heinze, řekla:

„Po celou dobu trvání projektu projektoví partneři prokazovali velkou vůli účinně implementovat evropskou legislativu v oblasti životního prostředí a dosáhnout vysokého stupně ochrany životního prostředí. Zkušenosti nabyté v průběhu projektu pomohou administrativní spolupráci partnerů zvláště v případech, kdy odpovědnost nese více stran a není tedy jasně určena.“

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí