zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zpracovaný kovový odpad míří do hutí

11.10.2004
Odpady
Zpracovaný kovový odpad míří do hutí
V okruhu zhruba sta kilometrů od sídla své firmy běžně spolupracuje a obchoduje s podniky a sběrnami kovového odpadu společnost Unionsteel ze Sviadnova na Frýdecko-Místecku. Je specialistou na sběr, svoz a zpracování železných a neželezných odpadů, které po úpravě dodává pro další využití hutím. Zpracovaných a vsázky schopných odpadů produkuje ročně 25 až 30 tisíc tun.
"Kromě odvozu, k němuž používáme vlastní speciální techniku, nabízíme našim klientům rovněž likvidaci vyřazených technologických zařízení. S naší pomocí se tedy každý zájemce může nejen zbavit nežádoucího odpadu a vyčistit areál své firmy, ale také zlikvidovat zařízení, které je zastaralé nebo už není potřeba," říká jednatel společnosti Petr Kozelský. Mezi významné zákazníky v oblasti likvidace technologických celků patří například Cihelna Havřice u Uherského Brodu. Společnost Unionsteel se dále podílela na demolici technologických zařízení Dolu Odra, průběžně spolupracuje na odstraňování vysloužilých prvků v areálu Vítkovických železáren a v dalších lokalitách, postižených ekologickou zátěží. "Představuje to spoustu práce, při níž nejen uklízíme a účastníme se tak ekologických procesů, ale zároveň uvolňujeme místo novým technologiím a modernizaci průmyslových podniků," dodává Kozelský.
Společnost Unionsteel má k bezplatnému pronájmu připraven dostatečný počet kontejnerů a disponuje vlastními speciálními nákladními vozidly s hydraulickou rukou a kontejnerovým systémem. Mezi jejími zákazníky jsou firmy až z Olomouce, Valašského Meziříčí, samozřejmě z Třince a Ostravy. Kromě toho realizuje rovněž výkup železného šrotu od občanů. Samozřejmostí je vysoká profesionalita práce a investice do techniky, bez níž se moderní forma podobného zaměření dnes již neobejde.
Zdroj: Právo

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí