zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nefunkčních zářivek a televizorů se mohou Vsetíňané zbavit zdarma

12.10.2004
Odpady
Nefunkčních zářivek a televizorů se mohou Vsetíňané zbavit zdarma
Tento týden bude ve znamení sběru nebezpečného odpadu, který nelze ukládat do běžných kontejnerů a popelnic. Vsetínská radnice totiž zorganizovala jeho bezplatnou likvidaci.

Mezi nebezpečný odpad patří podle vedoucího odboru životního prostředí vsetínské radnice Jiřího Treznera motorové a mazací oleje, obaly obsahující zbytky nebezpečných látek, žíraviny, rozpouštědla, zářivky, výbojky, baterie, olověné akumulátory, ale také vyřazené elektrické a elektronické zařízení, obsahující nebezpečné látky, čemuž odpovídají například ledničky a televizory. " Sběr nebezpečných složek komunálního odpadu je organizován dvakrát ročně jako součást poskytovaných služeb občanům města při odvozu domovního odpadu. Firmy a podnikatelé mají ze zákona povinnost tyto odpady likvidovat na vlastní náklady," poznamenal vedoucí odboru životního prostředí Jiří Trezner.
Sběr nebezpečného odpadu bude probíhat ode dneška až do čtvrtku, a to od šestnácti do devatenácti třiceti postupně v jednotlivých částech města.
" V těchto dnech bude v sídlištích postupně přistavováno auto firmy Sita Moravia a občané budou moci odpovědnému pracovníkovi tento odpad předat," vysvětlil Jiří Trezner s tím, že přesný harmonogram sběru je také k dispozici na vsetínských webových stránkách.
Při letošním jarním mobilním sběru komunálního odpadu se podařilo vybrat od vsetínských občanů téměř 6 tun tohoto druhu odpadu, bezmála dvě a půl tuny přitom připadlo na vyřazená elektronická zařízení. Vloni na podzim byly vybrány necelé 4 tuny nebezpečného odpadu.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí