zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

9. porada vedoucích delegací Mezinárodní komise pro ochranu Odry před znečištěním

15.10.2004
Voda
9. porada vedoucích delegací Mezinárodní komise pro ochranu Odry před znečištěním
Ve dne 9. – 10. září se uskutečnila 9. porada vedoucích delegaci Mezinárodní komise pro ochranu Odry před znečištěním (dále jen MKOOpZ) za účasti všech smluvních stran. Jedním z hlavních bodů jednání byla příprava a stav prací na Zprávě 2005 k Rámcové směrnici o vodní politice 60/2000/ES (dále jen Zpráva 2005 a Rámcová směrnice). Předsedové jednotlivých pracovních skupin pro koordinaci zavádění Rámcové směrnice informovali o probíhajících pracích souvisejících se Zprávou 2005 pro Evropskou komisi. Vedoucí české delegace informoval o výsledcích přípravy reportingové zprávy 2005 v České republice.
Ve vztahu k Evropské komisi byl projednávám postup prací na pilotním projektu povodí Lužické Nisy. Bylo konstatováno, že v červnu tohoto roku bylo zakončeno testování Monitoring Guidance Documents týkájícíh se monitoringu povrchových vod. Závěrečná zpráva bude předložena na prosincové poradě vodních ředitelů.
Dalším bodem jednání byly informace o činnosti dalších pracovních skupin v rámci MKOOpZ ( PSD - ochrana před povodněmi, PSE - prevence havarijního znečištění, PSF -akční programy), které byly předneseny předsedy jednotlivých pracovních skupin.
Na návrh zástupců smluvních stran byly projednávány možnosti spolupráce MKOOpZ s dvoustrannými komisemi pro spolupráci na hraničních vodách česko-polských a polsko-německých. Z výsledku jednání vyplývá, že se v této fázi nejeví organizovaná spolupráce a koordinace činnosti MKOOpZ s dvoustrannými komisemi jako přínosná. Není však důvod k tomu, aby ve vhodných situacích neprobíhala spolupráce těch členů pracovních orgánů MKOOpZ, kteří jsou současně zapojeni i do činnosti hraničních komisí.
Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí