zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Doly se představují jako mecenáš

18.10.2004
Geologie
Doly se představují jako mecenáš
Chomutov - V Oblastním muzeu v Chomutově začala včera výstava Severočeských dolů. V jedné místnosti tak podnik soustředil několik příkladů ze své sponzorské a charitativní činnosti.
Nechybí ani fotografie z akcí chomutovského Dětského domova, jehož ředitel Milan Märc na vernisáži výstavy děkoval Severočeským dolům za širokou podporu. Na polici jsou vystaveny poháry a medaile, které získali žáci Taneční školy Stardance. Své místo tu mají i další akce a projekty.
U panelu věnovaného Podkrušhorskému zooparku v Chomutově se zastavila Dagmar Kočová s dcerou Veronikou. Přišly se hlavně podívat na pětiletou Moniku, která zpívala ve sboru Mateřské školy v Palachově ulici, ale výstava je zaujala. "Navíc manžel je zaměstnanec Severočeských dolů, takže se rády podíváme. Protože bydlíme v Chomutově, máme pořád na očích nějakou akci nebo projekt, na který doly přispívají. Jejich podpora se opravdu nedá přehlédnout," ujišťuje Dagmar Kočová.
Výstava mapuje deset let působnosti Severočeských dolů v regionu jako mecenáše kultury, vědy a sportu. Jednotlivé výstavní panely jsou věnovány vědě a výzkumu, péči o životní prostředí, vzdělávání a školství, kultuře a pomoci při obnově památek, zdravotnictví a dalším oblastem, v nichž Severočeské doly poskytují finanční podporu. S přispěním podniku bylo vydáno i množství publikací, které jsou na výstavě k nahlédnutí.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí