zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Úspory energií a obnovitelné zdroje

21.10.2004
Obecné
Úspory energií a obnovitelné zdroje
V rámci výstavy Střechy Praha 2005, konané v areálu Výstaviště Praha 27. až 29. ledna 2005, se poprvé uskuteční prezentace zaměřená na úspory energií a obnovitelné zdroje.

Aby se návštěvníci mohli lépe zorientovat v nabízených službách, technologiích i materiálech, propagovaných vystavovateli, bude uspořádána řada bezplatných seminářů, určených jak pro laickou veřejnost, tak také pro odborníky. Zde se budou moci zájemci zeptat nezávislých energetických poradců a stavebních odborníků na jejich názor na vystavené exponáty i na praktické zkušenosti s výstavbou domů. Navíc v poradenském středisku sdružení Energy Centre České Budějovice, které bude mít také svůj stánek v areálu výstaviště, mohou získat bezplatně cenné informace a rady, jak například nejlépe postavit či zrekonstruovat dům, jakým způsobem ušetřit peníze za vytápění, jak platit méně za elektřinu a za vodu, kde získat dotace na instalaci slunečního zařízení atd.

Hlavními tématy doprovodné akce "Úspory energií a obnovitelné zdroje" jsou: Stavba a rekonstrukce domů, Nízkoenergetické a pasivní domy, Vytápění, zdroje tepla a ohřev vody, Osvětlení, Úsporné domácí elektrospotřebiče, Využití dešťové vody, Zimní zahrady, Bazény, Úspory v dopravě, dále pak Sluneční energie, Biomasa, Ostatní obnovitelné zdroje energie, Financování, dotace, Poradenství, odborné instituce, literatura.

Bližší informace k programu na tel. 257 312 432 a na www.strechy-praha.cz nebo ve sdružení Energy Centre České Budějovice, tel.: 387 312 580 a na www.eccb.cz.
Zdroj: STAVITEL

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí