zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

„KAPESNÍ ZELENÁ SEZNAMKA“ aneb chcete se seznámit?

25.10.2004
Obecné
„KAPESNÍ ZELENÁ SEZNAMKA“ aneb chcete se seznámit?

V oblasti ochrany životního prostředí pracuje v České republice dlouhodobě necelá tisícovka neziskových organizací. Mezi nejčastější otázky týkající se jejich činnosti patří: „K čemu jsou?“. S odpovědí může pomoci publikace „KAPESNÍ ZELENÁ SEZNAMKA“, kterou vydala asociace ekologických nevládních organizací Zelený kruh. Její elektronická podoba je na www.hraozemi.cz.

„Náš přehled dokládá, že škála činností ekologických organizací je velmi široká, jenom se o nich málo ví“ uvedla Kateřina Kociánová ze Zeleného kruhu. „Kromě vzdělávání a osvěty zajišťují modelové projekty, které ukazují možné budoucí cesty, pečují o vybraná území, dohlížejí na dodržování zákonů či se podílejí připomínkami na tvorbě zákonů nových. Úlohou řady ekologických organizací je také mobilizace zájmu veřejnosti a její vtahování do řešení problémů týkajících se ochrany životního prostředí, kterých je u nás stále ještě dost.“

Publikace určená široké veřejnosti, firmám, úřadům, školám nabízí kontakty na 113 organizací a přehled jejich aktuálních projektů. Pro lepší orientaci je doplněna rejstříky dle zaměření a místa působnosti organizace.

„Ekologické organizace v Německu či ve velikostí srovnatelném Nizozemí mají statisícové členské základny. Pro mnoho lidí je to ten nejjednodušší způsob, jak ochranu životního prostředí podpořit. V České republice mají obdobné organizace pouze stovky či tisíce členů a myslíme si, že dozrál čas na změnu“ řekla Kateřina Kociánová. „KAPESNÍ ZELENÁ SEZNAMKA“ chce nejen ukázat na pestrost ekologických organizací, ale i napomoci s vyhledáváním organizací a projektů, které mohou lidé podpořit. Ať už tím, že se stanou jejich členy či budou na jejich činnost finančně přispívat.

KAPESNÍ ZELENÁ SEZNAMKA vyšla v rámci projektu HRA O ZEMI, jehož součástí je i letošní informační kampaň s mottem „Tlučte špačky…nebo je chraňte“. Z webové stránky www.hraozemi.cz je možné zaslat dárcovskou SMS s textem DMS HRAOZEMI na číslo 87777. Další informace najdete na www.hraozemi.cz.

Kontakt:

Kateřina Kociánová,  Zelený kruh 222 51 83 52, 728 435 820

 

Publikace vychází v rámci projektu „Motivace české veřejnosti k  finanční podpoře ekologických nevládních neziskových organizací“, podpořeného ze zdrojů Evropské unie.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí