zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Děti Země mají pochybnosti o pozastavení stavebních prací na D8

25.10.2004
EIA
Děti Země mají pochybnosti o pozastavení stavebních prací na D8
Členové Dětí Země při návštěvě jižního portálu tunelu Libouchec na dálnici D8 na začátku tohoto týdne zjistili, že na staveništi stále panuje stavební činnost. Bagry shrabovaly a nakládaly zeminu a nákladní automobily ji odvážely. Přitom pražský městský soud na začátku září pozastavil pro tunel platnost stavebního povolení a ministr dopravy Milan Šimonovský minulý čtvrtek vydal pokyn, aby začaly ukončovací práce do doby, než soud definitivně rozhodne o žalobě Dětí Země. Panují tak nejasnosti, co se vlastně na stavbě děje.
„Jelikož nám po této kontrole není jasné, co přesně tyto ukončovací práce znamenají, obrátíme se na ministra Šimonovského, aby nám poslal nějaký podrobný popis,“ prohlásil Miroslav Patrik z Dětí Země.

Podle původního plánu prací se v listopadu mělo začít z ražbou tunelu, takže bylo nutné před tím odtěžit nepotřebnou zeminu. Ovšem po vydání předběžného opatření soudem by se podle Dětí Země mělo s odklizem zeminy ustat a ne v něm pokračovat.

Připadá nám, že se normálně pokračuje v úpravě staveniště pro ražbu tunelu a nikoliv, že se stavební činnost utlumuje,“ vyjadřuje své pochybnosti dále Patrik.

Současně chápe, že ukončit tak náročné stavební práce nejde ze dne na den. Na druhou stranu nelze práce „utlumovat“ tím způsobem, že se stavba připraví na ražbu tunelu, jakoby soud nic nevydal.

Podle soudkyně Městského soudu v Praze JUDr. Naděždy Řehákové by měl soud o žalobě rozhodnout někdy v listopadu. Ať bude jakékoliv, patrně nijak neohrozí konečný termín dostavby celé dálnice D8, který lze odhadnout za čtyři roky.

Děti Země – Klub za udržitelnou dopravu
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí