zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Jižní Čechy mají plán

26.10.2004
Odpady
Jižní Čechy mají plán
Jihočeský kraj schválil po dlouhých jednáních svůj Plán odpadového hospodářství. Jako hlavní cíle jsou stanoveny předcházení vzniku odpadů , rozšíření jejich třídění a další využití. Strategickým cílem do roku 2010 je zvýšit množství odděleně sbíraných druhů komunálních odpadů, jimiž jsou papír, plasty, sklo či bioodpad, na polovinu. Produkce nebezpečných odpadů by se ve stejném období měla snížit o 20 procent a dále klesat.

Plán předpokládá, že spalitelné vytříděné složky komunálního odpadu, jež nelze jinak využít, budou zpracovány na certifikované alternativní palivo. Nespalitelné složky pak budou ukládány na vhodných skládkách. Kraj přitom bude podporovat další výstavbu zařízení na zpracování a ukládání odpadů.

Podle dostupných údajů se v Jihočeském kraji v roce 2001 vyprodukovalo asi 1,8 milionu tun odpadů, z toho 333 000 tun nebezpečných. Z nich pak téměř 200 000 tun činil odpad ze sanačních prací. Komunálních a podobných odpadů bylo ve stejném období evidováno asi 210 000 tun, z toho 1200 tun v kategorii nebezpečný odpad.
Zdroj: Odpady

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí