zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pozvánka na konferenci Jak plánují města, obce a regiony ČR svůj rozvoj?

29.10.2004
Obecné
Pozvánka na konferenci Jak plánují města, obce a regiony ČR svůj rozvoj?
Jedenáctá konference asociace Národní síť Zdravých měst ČR (NSZM ČR) se uskuteční 3. listopadu 2004 v reprezentačních prostorách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Letos se zaměří na téma: Jak plánují města, obce a regiony České republiky svůj rozvoj? Konference pořádaná pod záštitou ministra zahraničních věcí Cyrila Svobody a ministra životního prostředí Libora Ambrozka je určena zejména představitelům měst, obcí a regionů, ale i odborníkům zabývajícím se strategickým plánováním a řízením.

V dopolední části programu se účastníci seznámí s aktuálními informacemi o realizaci mezinárodního Projektu Zdravé město a místních Agend 21** ve městech, obcích a regionech v rámci NSZM ČR. Odpoledne budou prezentovány výstupy rozsáhlého výzkumu zaměřeného na kvalitu strategického plánování municipalit*** v ČR s ohledem na udržitelný rozvoj a zapojení veřejnosti do rozhodovacích procesů. Tento výzkum realizovala v letech 2003 – 2004 NSZM ČR za podpory Státního fondu životního prostředí ČR a na jeho výsledky navazuje NSZM ČR v současnosti dalšími konkrétními aktivitami a projekty přímo ve vybraných městech a krajích – např. ekologické audity škol, ekologická stopa školy a města, určování evropského indikátorů místní udržitelnosti „Mobilita a místní přeprava cestujících“ a „Spokojenost občanů s místním společenstvím“ aj.  Součástí konference bude i prezentace případové studie města Vsetína, které představí svůj postup strategického plánování a řízení s ohledem na udržitelný rozvoj, zapojování veřejnosti apod.
Konference je zároveň příležitostí k setkání se zahraničními partnery NSZM ČR, reprezentanty ústředních orgánů státní správy i s odbornými partnery NSZM ČR na národní úrovni. 


* Národní síť Zdravých měst ČR – asociace sdružující města, obce a regiony realizující mezinárodní Projekt Zdravé město WHO (PZM). PZM iniciovala Světová zdravotní organizace (WHO) v roce 1988. NSZM ČR má dnes 47 členů, s regionálním vlivem na 1101 měst a obcí a 2,2 milionu obyvatel (22% populace ČR). Členy této asociace jsou i někteří z odborných partnerů na národní úrovni – např. Český ekologický ústav o. p. s. aj. Více informací o NSZM ČR  naleznete na internetových stránkách www.nszm.cz

** místní Agenda 21 – základní součást „Zdravého města, obce, regionu“, mezinárodní program zavádění zásad udržitelného rozvoje na místní úrovni (města, obce, regiony). V ČR podle místní Agendy 21 postupují např. radnice Zdravých měst. Cílem je vytváření procesů, které příznivě ovlivní kvalitu života nejen součastných obyvatel měst, ale také život generací jejich dětí, to vše ve spolupráci s veřejností. Udržitelný rozvoj je jedním z cílů EU a OSN.

*** Municipalita – město, obec, region

Příloha:
Program konference

Kontakt pro další informace:
Spiralis, o.s.
Markéta Židlická,  Tel: 222 25 16 19, 776 578 069,   Email: zidlickam@spiralis-os.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí