zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Obnovené vodní nádrže pomohou při povodních

27.10.2004
Voda
Obnovené vodní nádrže pomohou při povodních
Boží Dar - Téměř tři miliony korun stála obnova tří historických vodních děl na území Božího Daru, kterou v září dokončilo vedení obce ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny České republiky. Všechny tři vodní nádrže leží na území přírodního parku Zlatý kopec pod Božím Darem ve směru Horní Blatná.
"Tato obnovená vodní díla budou jistě velkým přínosem nejen pro vodní ptactvo, drobné vodní živočichy a vodní faunu, ale všeobecně i pro krajinotvorbu tohoto místa," popsal význam obnovy vodních ploch božídarský starosta Jan Horník a pokračoval:
"Další výhodou těchto nádrží je jejich schopnost pojmout vody z přívalových dešťů a v horším případě podržet povodňovou vlnu. Tím by se podařilo získat čas pro protipovodňová opatření níže ležící obce Potůčky a několika obcí na území Německa."
Při revitalizaci těchto nádrží bylo na základě instrukcí ochránců přírody zapotřebí přemístit několik trsů oměje šalamounku, který patří mezi zvláště chráněné druhy rostlin.
"Tato investiční akce je dalším krokem na naší cestě k obnově všech vodních děl v katastru obce. Jednu nádrž jsme obnovili již v minulém roce. Její revitalizace stála více než dva miliony korun, které jsme vyčlenili z obecního rozpočtu. Ke kompletní obnově všech historických vodních ploch nám ještě zbývá revitalizovat dvě nádrže," doplnil starosta.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí