zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

7. zasedání Česko-německé komise pro hraniční vody

02.11.2004
Voda
7. zasedání Česko-německé komise pro hraniční vody
Dvoustranná spolupráce na hraničních vodách v oblasti vodního hospodářství se Spolkovou republikou Německo probíhá prostřednictvím Česko-německé komise pro hraniční vody ustavené na základě Smlouvy mezi Českou republikou a Spolkovou republikou Německo o spolupráci na hraničních vodách v oblasti vodního hospodářství.

Ve dnech 22. až 24. září 2004 se v Českém Krumlově uskutečnilo 7. zasedání Česko-německé komise pro hraniční vody.

Na 7. zasedání Česko-německé komise pro hraniční vody byly projednány a odsouhlaseny výsledky 6. zasedání Stálého výboru Bavorsko a 6. zasedání Stálého výboru Sasko. Tyto dva Stálé výbory byly pověřeny plněním konkrétních úkolů spolupráce na hraničních vodách v okruzích spolupráce, jimiž jsou plánování v oblasti vod a bilancování, udržování a úpravy hraničních vodních toků, ochrana a zlepšování jakosti hraničních vod, odběry vody a využívání vodní energie, hydrologie, ochrana před povodněmi a ochrana perlorodky říční a velevruba tupého v hraničních vodách a jejich povodích.

Dále byly projednány zejména zásady týkající se jednotlivých oblastí spolupráce, seznamy hraničních vod, naléhavé body spolupráce se Stálou česko-německou hraniční komisí a problematika, týkající se areálu celnice a služeb pro motoristy na hraničním přechodu Pavlův Studenec/Bärnau v bavorském úseku státních hranic.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí