zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Suchopýr nabízí programy už i pro mateřské školy

08.11.2004
Obecné
Suchopýr nabízí programy už i pro mateřské školy
Jablonecko / Liberecko - Mateřské školy z celého Libereckého kraje mohou nyní nově děti zapojit do zajímavých ekologických programů. Obecně prospěšná společnost Suchopýr totiž rozšířila svou stávající nabídku ekologicko-výchovných výukových programů s tematikou životního prostředí o programy pro mateřinky.
"Dosud jsme nabízeli programy především pro žáky základních a středních škol. V těchto dnech jsme rozeslali nabídku do školek v celém Libereckém kraji," uvedl ředitel společnosti Radek Hromádka. Zatím má Suchopýr v nabídce několik základních programů.
"Například máme téma ptáci, vztah člověka a psa, půda, les, hospodářská zvířata. Přitom například u tohoto tématu se budou moci děti seznámit třeba s kozami, ovcemi nebo koňmi," poznamenal Radek Hromádka. Později pak chce Suchopýr rozšířit nabídku ještě o oblasti s ekologickou tematikou.
Všechny programy jsou realizovány ve Středisku ekologické výchovy v Oldřichově v Hájích, uvnitř i venku.
"Co se děti naučí při programech, je realizováno pomocí hry, respektive na základě vlastního prožitku. Samozřejmou součástí programů jsou také pracovní listy nebo vytváření výrobků z přírodních materiálů, které si pak děti po zhotovení mohou odnést domů," zdůraznil ředitel.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí