zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Štětina zvolen senátorem, Zelení jsou v Parlamentu

15.11.2004
Obecné
Štětina zvolen senátorem, Zelení jsou v Parlamentu

Jaromír Štětina byl zvolen senátorem Parlamentu České republiky, ve druhém kole voleb získal 13296 hlasů (55,32 %) a porazil svého protikandidáta Jana Malypetra z ODS. Strana zelených se tak dostala do Parlamentu, kde má svého prvního zástupce.

 

„Myslím si, že tady v Praze 10 je to vítězství slušných lidí nad arogancí moci,“ říká Jaromír Štětina a dodává: „Všem, kteří si s námi protrpěli předvolební dny a týdny, vydrželi naše rámusení na ulicích a nakonec nám přišli dát svůj hlas, moc děkuji. V příštích dnech se budu muset naučit onu tajuplnou profesi senátorství, moc doufám, že mi kolegové senátoři, kteří jsou mému srdci blízcí pomůžou.“ Dřív než Jaromír Štětina složí  senátorský slib, chce ještě dostříhat dokumentární film, který natočil letos na jaře v Iránu, a dokončit 21dílný seriál pro Českou televizi Výprava za českými čerty.

 

 „Jako předseda jsem slíbil členům, že dovedu Stranu zelených do Parlamentu. Svůj slib jsem splnil a to je teprve začátek,“  řekl k dnešnímu vítězství Jan Beránek a dodal: „Děkuji Jaromíru Štětinovi, těším se na další spolupráci s ním. Děkuj také hlavně voličům a příznivcům, kteří nám dali hlas a odvedli v předvolební kampani velký kus práce.“

 

Kontakt:

Jana Ulbrychová, SZ, tel.: 724 321 845
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí