zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Výbuch bioplynu v čistírně odpadních vod

23.11.2004
Havárie
Výbuch bioplynu v čistírně odpadních vod
Čistírnou odadních vod v Praze otřásl ráno výbuch bioplynu. Na místo okamžitě vyrazili hasiči, záchranná služba i policisté. Podle policejní mluvčí Evy Miklíkové zjistili, že k nehodě došlo pravděpodobně z nedbalosti jednoho ze zaměstnance firmy, který prováděl údržbu zařízení.

"Čtyřiadvacetiletý už prováděl na vrcholku jednoho z odkalovacích sil navařování konstrukce zateplení, přičemž došlo k zážehu metanu a následné explozi, která utrhla víko sila. To bylo odmrštěno i s pracovníkem, který na místě zemřel. Jeho kolega propadl dolů na kovovou lávku a utrpěl vážná zranění," řekla Radiožurnálu Miklíková.

Bezprostředně po události byl informován ředitel čistírny odpadních vod a Česká inspekce bezpečnosti práce. Provoz čistírny neyl narušen. Nedošlo proto k niku škodlivých látek a ohrožení kvality vody.

Případem se nyní zabývají specialisté ze Služby kriminální policie a vyšetřování Praha I, kteří jej prošetřují jako podezření z testného činu ublížení na zdraví s následkem smrti z nedbalosti.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí