zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Město za pokuty postavilo hřiště

24.11.2004
Obecné
Město za pokuty postavilo hřiště
Hranice Více než půl milionu korun bylo letos v Hranicích vybráno od místních firem na pokutách za znečišťování životního prostředí. Polovina z těchto peněz mířila do městské pokladny a většina těchto prostředků byla použita na vybavení dětských hřišť.
" Jsou to pokuty, které letos udělila Česká inspekce životního prostředí za znečišťování ovzduší, za vodní hospodářství a za nakládání s odpady," informoval mluvčí hranické radnice Petr Bakovský. Padesát procent z vybraných pokut začleňuje město do svého rozpočtu a využívá je především na vybavování dětských hřišť nebo na péči o městskou zeleň.
Největší částku, a to 325 tisíc korun, letos na pokutách zaplatila společnost LG. Philips Displays, které byly uloženy pokuty za nakládání s odpady neodpovídající zákonné legislativě či za vypouštění předčištěných vod z areálu továrny. Na druhém místě se 150 tisíci korunami je firma EXEL Czech republic s. r. o., která zaplatila pokutu za únik toxické látky do řeky Bečvy. Dalšími pokutovanými firmami jsou CIDEM Hranice, Velox- Werk s. r. o., Stolárna Santo Hranice a Technostroj Drahotuše.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí