zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Svoz odpadu zdraží v Písku o 100 korun

02.12.2004
Odpady
Svoz odpadu zdraží v Písku o 100 korun

Až o 96 korun podraží v příštím roce svoz odpadů v jihočeském Písku. Lidé za roční odvoz jedenkrát týdně zaplatí 1536 korun.

Nejde však o paušální platbu za osobu, ale o částku za celou popelnici. Písečtí jsou totiž jedni z mála v Jihočeském kraji, kteří tento způsob platby používají.

Městští radní na svém posledním zasedání rozhodli, že zvednou ceny za svoz odpadu o inflaci a nárůst DPH. Cena svozu jedenkrát za 14 dní se tak zvýší o 60 korun na 876 korun ročně. V městské části Smrkovice vzroste cena o 12 korun na 228 korun za popelnici a rok. Podle tajemníka písecké radnice Jiřího Hořánka tvoří zhruba polovinu nárůstu ceny vyšší daň z přidané hodnoty. Zbytek jsou zdražené vstupy pro Městské služby Písek, zejména náklady na naftu, které se do výsledné ceny promítají. V Písku uplatňují systém plateb za množství popelnic či kontejnerů a četnost jejich vyprazdňování. Většina jihočeských obcí naopak uplatňuje paušální platby za osobu a rok. K těm město Písek podle Hořánka zatím nepřikročilo a nepřikročí.

Cenu za svoz zvýšily pro příští rok také České Budějovice. Zatímco letos platil každý trvale bydlící občan ročně 444 korun, od Nového roku bude platit 492 korun. Čtyřčlenná rodina tak dá za svoz odpadu bezmála 2000 korun. V Jindřichově Hradci se dosud platilo 380 korun, ve Strakonicích 420 korun, v Táboře 432 korun za osobu.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí