zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Sbírali potravu pro zvěř

08.12.2004
Příroda
Les
Sbírali potravu pro zvěř
ROKYCANY - Úctyhodných 5324 kilogramů nejrůznější potravy pro volně žijící zvěř a obyvatele rokycanské záchranné stanice živočichů se sešlo po vyhlášení soutěže rokycanským ochráncům přírody.
"V pořadí již druhý ročník této soutěže oslovil především žáky základních škol rokycanského okresu, ale zapojit se mohl v podstatě kdokoli. Smyslem bylo zaměřit se na racionální využívání přírodních zdrojů v podobě sběru plodů z míst, kam se volně žijící živočichové nedostanou, např. oplocené pozemky, a další využití odpadu z domácností, které mohou sloužit jako potrava. Jednalo se především o suché neplesnivé pečivo, chléb, skořápky," říká Pavel Moulis, předseda rokycanských ochránců přírody.
Vlastní soutěž probíhala v poměrně krátkém časovém období - v měsíci říjnu. Skutečnost předčila očekávání ochranářů, neboť loni se sebralo za stejné období jen 770 kilogramů potravy. Prvenství ze soutěže si odnesla ZŠ T.G.M. v Rokycanech, jejíž žáci nasbírali celkem 2514 kilogramů. Odměnou jim byl zájezd do Zoo Liberec.
Hned v závěsu skončila ZŠ Čechova v Rokycanech s nasbíranými 2100 kilogramy potravy, která se vypravila do Zoo Plzeň. Poděkování zaslouží i ZŠ Zbiroh, Základní a mateřská škola Holoubkov, MŠ Dobřív, MŠ Borek a dalším organizace.
Nasbíraná potrava v podobě kaštanů, žaludů, jablek, chleba, pečiva, skořápek i obilí putovala nejen do záchranné stanice živočichů, ale i do lokalit Vojenských lesů a statků Mirošov, Lesní a rybniční správy Zbiroh Ing. Jerome Colloredo Mannsfelda, Lesů města Rokycan, Honebního společenstva Litohlavy-Klabava atd.
Zdroj: Právo

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí