zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ze statku vznikne ekocentrum

10.12.2004
Obecné
Ze statku vznikne ekocentrum
Oucmanice - Loni vyhlásilo pardubické Ekocentrum Paleta záměr přeměnit historický statek ve středu obce v pobytové středisko. Jeho vybavení by mělo být připraveno na pobyty školních tříd s programem, školení pedagogů i různé semináře v rámci celé Pardubického kraje. Nyní jsme se zeptali, zdali začal být již tento záměr prakticky naplňován.
"V podstatě jsme celý rok připravovali stavební dokumentaci, takže už máme územní rozhodnutí a nyní jsme požádali o stavební povolení. Ve statku celou dobu probíhaly drobné údržbové práce, aby se prostory objektu vyčistily, upravovali jsme i okolní terén. Oficiálně jsme zde ustavili naši pobočku s jednou zaměstnankyní, která nabízí programy v okolních školách od Moravské Třebové po Choceň," uvedl Jiří Bureš, ředitel Ekocentra Paleta. Podle něj začnou úpravy prostor uvnitř budovy ihned poté, jakmile se podaří získat finanční prostředky. V současné době se jedná o dotaci ze Státního fondu životního prostředí.
Hlavní náplň ekovýchovné činnosti tvoří programy ekologické výchovy, což je blok speciálních aktivit využívajících prvků dramatické, výtvarné a jiných činností. Paleta nabízí nyní asi osmdesát druhů různých programů zaměřených na přírodu, globální problémy, mezilidské vztahy, smyslové vnímání atd. V těchto týdnech nabízejí školám i speciální vánoční program. Oucmanická lektorka má největší úspěch s programem, v němž se děti zábavnou formou učí, jak správně třídit odpady.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí