zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Děti se učí třídit odpad

15.12.2004
Odpady
Děti se učí třídit odpad

PARDUBICE - Zajímavý nápad uvedlo do života pardubické ekocentrum PALETA ve spolupráci s magistrátním odborem životního prostředí.

Pomocí jednoduchých karetních her dětem vštěpují základní znalosti o odpadech, jejich třídění a sběru.

Mladším dětem je určena hra Černý Petr, obsahující dvanáct dvojic karet a lichého černého Petra. Vždy jedna karta z dvojice představuje určitý druh odpadu od papíru přes textil až po nebezpečné odpady, na druhé je pak nakresleno, jakým způsobem se má daný odpad likvidovat. Černý Petr je zobrazen jako postava odnášející pytle odpadu do lesa na černou skládku. Starší děti se pomocí klasických kvartet naučí orientovat v životním cyklu výrobků charakterizujících různé druhy odpadů. První karta vždy představuje surovinu, druhá použitý výrobek coby odpad, třetí připomíná způsob třídění a závěrečná karta každého kvarteta zobrazuje recyklovaný produkt. Každý balíček obsahuje dvaatřicet karet, tedy osm kvartet. Když jsme s ekocentrem PALETA přemýšleli o tom, jak propagovat třídění odpadů, zdála se nám tato cesta nejlepší, říká Roman Slach z odboru životního prostředí a dodává, že K vědomostem o odpadech je totiž třeba každého člověka vést už od mládí.

Jak Haló novinám sdělil tiskový mluvčí pardubického magistrátu Jaroslav Jonáš, jak Černého Petra, tak Kvarteta vydalo město v tisícovém nákladu. Magistrát je v přiměřeném počtu zdarma dodá všem mateřským a základním školám v Pardubicích.

Zdroj: Haló noviny

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí