zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministr Ambrozek předal putovní cenu Sněmu dětí

20.12.2004
Obecné
Ministr Ambrozek předal putovní cenu Sněmu dětí

V sobotu  11. prosince vyvrcholila „vodní“ informační kampaň 2004 pražské Agentury Koniklec benefičním koncertem v pražské Malostranské Besedě, během kterého ministr RNDr. Libor Ambrozek předal putovní cenu Sněmu dětí za nejlepší umístění v celoroční soutěži Radkovi Timoftejovi ze SOŠ Lužická z České Lípy a řediteli této školy Ing. Jiřímu Kučerovi.

 

Mimo putovní ceny byly vyhodnoceny a oceněny nejlepší práce na druhém a třetím místě. Ocenění získaly teprve 13letá Hana Sedláčková ze Svatobořic-Mistřína a Anna Chmelařová z Prostějova. „Témata „Studánky, potoky, řeky - Voda, lidé a ŽP“ mládež velice nadchla. Hovoří o tom vysoký počet dodaných závěrečných zpráv, ve kterých účastníci projektu zpracovali teoretické a praktické vědomosti a schopnosti získané pod vedením odborníků v průběhu celého roku. Baví je provádět pozorování a měření, cvičit se v prezentaci získaných informací a pomáhat v konkrétních věcech v  místě svého bydliště,“ komentoval letošní činnost hlavní organizátor, Václav Bratrych z Agentury Koniklec.

 

V rámci benefičního koncertu, během kterého vystoupila skupina Irisch Dew a byl promítnut film „Sen o vodě“, pokřtil „televizní rosnička“ RNDr. Ján Zákopčaník nově vydanou knihu Agentury Koniklec „Živel země“. Tato kniha kromě nabídky do běžné distribuce bude sloužit též jako „učebnice“ pro účastníky agenturou pořádaných informačních kampaní.

 

„Vodní informační kampaň je součásti čtyřletého repetitivního projektu Živly,“ sděluje ředitel agentury Miroslav Lupač, „a jeho nedílnou součástí je soutěž vysílaná v rámci pořadu „Domino“ Českého rozhlasu 2 a aktualizovaná na webových stránkách www.zivly.koniklec.cz, tři čísla časopisu Živly rozesílaného na základní a střední školy v ČR, činnost Sněmu dětí ČR pro životní prostředí  a edice Živly s nabídkou knih, videokazet a CD-ROMů.“

 

Fotografie z předání cen a celého benefičního koncertu, spolu s  vítěznými pracemi mladých lidí ze Sněmu dětí a dalšími zajímavými informacemi naleznete na adrese http://sdcr.koniklec.cz.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí