zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Moderní recyklační čisticí vozidlo už je v provozu

23.12.2004
Voda
Odpady
Moderní recyklační čisticí vozidlo už je v provozu
PLZEŇ - Možnost bezproblémové práce až do deseti stupňů pod nulou a úspora vody více než 10 kubíků za směnu, to jsou hlavní výhody nového moderního recyklačního čisticího vozu, který již pár týdnů provozuje Vodárna Plzeň, a. s.
"Do jeho nákupu investovala společnost téměř 10 miliónů korun. Využití tohoto zařízení je zcela zřejmé, uvedu-li, že plzeňská Vodárna provozuje 620 km kanalizační sítě v Plzni a okolí. Ročně pracovníci provozu Kanalizace vytěží ze stokové sítě až 750 tun materiálu," řekla Právu Naďa Popová, tisková mluvčí společnosti s tím, že vozidlo bude využíváno převážně k čištění páteřních sběračů větších profilů a k čištění hlavních kanalizačních řadů.
Pořízením nového čisticího vozu Vodárna zkvalitnila svůj vozový park, který používá na čištění kanalizace a který dosud zahrnoval pouze dva kombinované kanalizační vozy bez recyklace a jeden tlakový kanalizační vůz.
Princip nového zařízení spočívá v tom, že cisterna o objemu 10,2 m3, která je umístěna na podvozku značky Mercedes, obsahuje také posuvný píst. Ten umožňuje rozdělit cisternu na čistou a kalovou část.
Vozidlo tak lze plně využít pouze jako sací nebo jako proplachovací. Navíc je zařízení vybaveno pětistupňovou recyklací, která znečištěnou vodu nasátou z kanalizace dokáže mechanicky vyčistit a zpětně použít na proplachování. To zaručuje větší kvalitu a produktivitu práce bez zbytečných prostojů při doplňování čisté vody a odvozu vytěžených sedimentů na skládku.
Zdroj: Právo

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí