zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Botanická zahrada v Táboře uspěla v grantovém programu

12.01.2005
Příroda
Botanická zahrada v Táboře uspěla v grantovém programu
Botanická zahrada v Táboře si může při své cestě za obnovou připsat další významné body. Uspěla totiž v grantovém programu na obnovu životního prostředí a kulturního dědictví, kterou vyhlašuje v České republice společnost Ford Motor Company.
Táborská Botanická zahrada, která patří k nejstarším na území České republiky a je jedinou svého druhu v Jihočeském kraji, si tak na svůj účet připíše 50 tisíc korun. Právo o tom informoval její vedoucí Radoslav Kacerovský s tím, že peníze budou použity na vybudování nového a zároveň i většího jezírka v arboretu. Výhodou je, že finance nemusí zahrada použít ihned. "Vybudování nového jezírka, na které máme již zpracovanou projektovou dokumentaci, je finančně náročnější akcí. Potřebujeme ještě asi půl miliónu korun, a proto budou tyto finance prozatím blokovány do doby, než se nám podaří získat zbylou částku z dalších zdrojů," poznamenal Kacerovský.
Zahrada, která je od roku 1994 významným krajinným prvkem a od srpna 2000 i kulturní památkou, uspěla v grantovém programu s projektem na její revitalizaci. Tu už návštěvníci mohli při procházce zaregistrovat.
V loňském roce se jednalo například o rekonstrukci opěrné zdi a vchodu do zahrady, opravu asfaltu na chodnících nebo vybudování sítě informačních tabulí včetně přípravy na vznik cestní sítě a zavlažovacího systému.
"Grantový program společnosti jsem sledoval již tři roky. Až v loňském roce však realizované projekty v botanické zahradě byly ve fázi, kdy bylo možné se do tohoto programu zapojit, a tím se pokusit získat na rozvoj botanické zahrady další finance," vysvětlil Kacerovský, proč se zahrada přihlásila do programu teprve v loni, když ten už v ČR běží osmým rokem.
Kacerovský rovněž konstatoval, že zahradu do programu přihlásilo Sdružení na záchranu Botanické zahrady v Táboře, kde je předsedou. "Mám radost, že mezi 90 předloženými projekty jsme byli vyhodnoceni mezi nejlepšími," dodal vedoucí zahrady.
Zdroj: Právo

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí