zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologie na webu

18.01.2005
Obecné
Ekologie na webu
BRUNTÁL - Kniha, videokazeta a nové webové stránky, které vznikly v bruntálském Centru osvěty pro životní prostředí (COŽP), by měly zvýšit zájem o životní prostředí ve městě a jeho okolí. "Nové produkty, které stály dohromady 89 000 korun, budou sloužit pro výchovu žáků ve školách i jako informace pro širokou veřejnost," řekl mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek.
Brožura nabízí informace o odpadech, zeleni, vodě, ovzduší i dalších věcech, se kterými se lidé každodenně setkávají. Publikaci dostala každá bruntálská domácnost a ve větším počtu i významné instituce a úřady. Vyšla v nákladu 8900 výtisků.
Místopisný film "Voda-StromKámen" mapuje přírodu Bruntálu a okolí. "Lidé nevědí, jak zajímavé a krásné prostředí je obklopuje," vysvětlil důvody natočení 36 minut dlouhého snímku Ondrášek.
Na nových internetových stránkách na adrese www.cozp.cz najdou lidé informace o činnosti COŽP, nebo chat, kde se mohou vyjádřit k problémům životního prostředí ve svém okolí. Na stránkách se budou objevovat i zprávy o činnosti dalších neziskových organizací zaměřených na ekologii nebo novinky z oblasti vědy a výzkumu.
Zdroj: Právo

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí