zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V lesích může vypuknout zmatek

20.01.2005
Les
V lesích může vypuknout zmatek
Lesy České republiky zrušily všechny smlouvy na práci v lesích. Tento krok zdůvodňuje státní podnik zjištěním Úřadu pro hospodářskou soutěž. Sám úřad ovšem tvrdí, že stačilo ze smluv odstranit dohody, které byly v rozporu se soutěžními pravidly.

Stejný názor má i poslanec za KDU-ČSL a člen dozorčí rady Lesů České republiky Jan Gruza. Podle něj není jasné, jak se situace vyvine a kdo v lesích patřících státu bude pracovat.

"Bohužel situace je taková, že ani podnikatelské subjekty a v řadě případů i krajské inspektoráty nevědí, jak mají postupovat. Zda mají subjekty pustit do lesa, nebo nemají. Zda ti, kteří prohlásí, že ta smlouva je pro ně nadále platná a cítí se jí vázáni, mají právo v lese se dále pohybovat, hospodařit, těžit porosty atd., neb, zda se na kraj lesa mají postavit policejní hlídky a zabránit těmto firmám v přístupu. Toto není jenom zmatek, toto je přímo chaos," posteskl si Gruza.

Odbory zaměstnanců v lesnictví připravily na 25. ledna protestní demonstraci před ministerstvem zemědělství a nevylučují ani stávku. Postupem vedení Lesů České republiky by totiž mohly zaniknout tisíce pracovních míst.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí