zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Plánovaný recyklační závod má Vsetínu přinést šedesát nových pracovních míst

01.02.2005
Odpady
Plánovaný recyklační závod má Vsetínu přinést šedesát nových pracovních míst
VSETÍN - Přibližně šedesát nových pracovních míst by mohl Vsetínu přinést projekt, který v minulých dnech představila tamní radnice. Vedení města totiž plánuje vznik nového recyklačního závodu, jenž by měl vyrůst v městské průmyslové zóně. Záměr radničních úředníků bude nejpozději do poloviny března předložen ministerstvu životního prostředí s žádostí o dotaci, která by mohla činit až pětaosmdesát procent celkových nákladů.

Radnice odhaduje, že výstavba nového závodu by mohla stát přibližně 220 milionů korun. Recyklační závod o rozloze přibližně 1,5 hektaru by měl vyrůst v průmyslové zóně na Bobrkách a jádrem jeho činnosti má být sběr, dotřídění a druhotné zpracování odpadů z celého regionu za využití nejmodernějších technologií. " Pokud uspějeme s žádostí o dotaci, mohli bychom za minimum městských prostředků podpořit zaměstnanost v regionu," plánuje vsetínský starosta Jiří Čunek.
Projekt by podle něj také mohl snížit náklady na zpracování odpadu zakoupením nejmodernějších velkokapacitních vozů a zařízení na zpracování druhotného odpadu. " Tím bychom vyřešili odpadové hospodářství celého Vsetínska, zároveň bychom přesunutím této činnosti z areálu technických služeb dopravně ulevili městské části Luh," dodal starosta. Výstavba recyklačního závodu by podle radnice společně s realizací projektu Čistá řeka Bečva vynesla Valašsko v očích veřejnosti na přední příčky v přístupu k ekologii a životnímu prostředí, a to nejen v Česku, ale i celé Evropě.
To, zda bude radnice s žádostí o dotaci úspěšná, nyní záleží především na konkurenci podobných záměrů předložených v rámci stejného dotačního programu. " S takovým rizikem ale jdeme do každého projektu. Pokud chceme co nejvíce využít státních a evropských prostředků, musíme být zkrátka připraveni a vytvářet záměry," uzavřel starosta Čunek.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí