zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministr Ambrozek jednal ve Zlíně o ochraně krajiny a projektech pro Evropskou unii

08.02.2005
Obecné
Příroda
Ministr Ambrozek jednal ve Zlíně o ochraně krajiny a projektech pro Evropskou unii
ZLÍN – Především o problematice ochrany přírody a financování ekologických programů z fondů Evropské unie jednal při dnešní celodenní návštěvě ve Zlínském kraji ministr životního prostředí Libor Ambrozek. Hlavní náplní více než hodinové schůzky s představiteli kraje byla především záležitost ochrany přírody Natura 2000, ochrana krajinného rázu nebo škody způsobované zvláště chráněnými živočichy. Tato problematika se v regionu týká především šelem v oblasti Beskyd. Ministr také přislíbil podporu projektům v kraji. Týkají se především odkanalizování obcí na Vsetínsku nebo čištění odpadních vod na Zlínsku. Lidé žijící v chráněných oblastech si často stěžují na omezení, která z toho plnou.

„Tím, že bude vyhlášena Natura 2000 by však žádná další závažná omezení neměla vznikat, protože reálný život se na mnoha místech nezmění. Musíme ji však vyhlásit, protože jsme vázáni závazky k Evropské unii,“ uvedl ministr Libor Ambrozek.

Hejtman Zlínského kraje apeloval na to, aby se v chráněných krajinných oblastech dbalo na dodržování pravidel, ale neznemožňoval se plnohodnotný život lidí, kteří v těchto místech pracují a žijí. „Jestliže nechceme, aby byly tyto oblasti vylidněny, musíme vytvořit lidem, kteří zde žijí a podnikají, podmínky, které rozvoj umožní,“ řekl hejtman. Ve Zlínském kraji je různými formami ochrany přírody chráněno 45 procent jeho území.

Libor Ambrozek si v rámci návštěvy prohlédl také zrekonstruovaný Baťům mrakodrap a navštívil některé firmy a instituce v regionu, které se ekologií zabývají.  


Další informace:
Patrik Kamas, tiskový mluvčí
577 043 190, 724 010 743

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí