zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na čištění studní peníze kraj nedá

10.02.2005
Voda
Geologie
Na čištění studní peníze kraj nedá
Plzeň - Lidé na Slovanech se čištění svých studní zatím nedočkají. Peníze na likvidaci znečištěných podzemních vod po bývalém státním podniku Prádelny a čistírny města Plzně kraj zatím neuvolní.

"V celém kraji máme přes čtyřicet míst se starými ekologickými zátěžemi podobnými, jako jsou u podzemních vod na Slovanech," řekl včera po jednání rady kraje Boris Kreuzberg. Podle něj by bylo neprozřetelné uvolnit městu požadovaných 870 tisíc korun na dokončení průzkumu lokality. Stejně jako odbor životního prostředí kraje se i radní domnívají, že tyto staré zátěže by měl zaplatit stát.
"S penězi, které na ekologické havárie podle zákona máme, bychom je v celém kraji odstraňovali 200 let," řekl Kreuzberg.
Jak budou dál postupovat plzeňští úředníci?
"Rozhodující pro nás bude až postoj krajského zastupitelstva," reagovala na stanovisko rady vedoucí odboru životního prostředí města Dagmar Kaiferová. Pokud ani zastupitelstvo kraje peníze neuvolní, předpokládá, že budou společně s krajem žádat peníze od státu.
"Necháme udělat studii, a zmapujeme tak všechny podobné situace v kraji. S touto studií v ruce pak ještě během tohoto roku chceme jednat se státem," řekl Kreuzberg.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí