zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Národní registr emisních povolenek

18.02.2005
Ovzduší
Národní registr emisních povolenek
LogicaCMG získala zakázku na dodávku a provozování technologické infrastruktury pro národní registr emisních povolenek. Tento projekt umožní ČR splnit podmínky vyplývající z Evropské direktivy o emisním obchodování. LogicaCMG nový systém vybuduje velmi rychle - tak, aby mohl být v plném provozu již od 1. března. Obdobné řešení LogicaCMG nasadila a provozuje v Novém Jižním Walesu v Austrálii.

Dohledem nad trhem s emisními povolenkami bylo pověřeno Ministerstvo životního prostředí ČR, odpovědnost za zajištění technických podmínek má Operátor trhu s elektřinou, a.s. (OTE), jehož je LogicaCMG technologickým partnerem. Vedle již zmíněného registru provozuje pro OTE také centrální systém trhu s elektřinou.

Registr, který LogicaCMG dodá s partnerskou firmou Soluziona, bude přístupný prostřednictvím internetu. Bude také obstarávat komunikaci se systémy Evropské komise a vytváření výkazů. Povinnost zprovoznit takový registr připadá každému evropskému státu. A až vstoupí v platnost Kjótský protokol, budou registry zapotřebí také mimo EU.
Zdroj: Logistika

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí