zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vytápějte obnovitelnými zdroji energie

22.02.2005
Obecné
Vytápějte obnovitelnými zdroji energie
Spalování dřeva jakožto přírodního produktu představuje s ohledem na emise CO2 neutrální a s rostoucí cenou energetických zdrojů i zajímavou alternativu. Ke zplynování dřeva je také určen velmi účinný kotel Vitolig 150 firmy Viessmann.

Má rozsah jmenovitého tepelného výkonu 18 -80 kW se spojitou regulací výkonu v rozsahu 40 - 100 %. Velký plnicí prostor umožňuje vkládat polena o délce 50 cm (pro výkony 18 - 40 kW) nebo 75 cm (pro výkony 60 -80 kW), dále dřevitý odpad a dřevěné peletky. Doba spalování činí až 12 hodin, což prodlužuje přestávky mezi přikládáním.

V plnicím prostoru dřevo v důsledku nedostatku kyslíku jen zuhelnatí a pak probíhá proces jeho úplného zplynování. Horký plyn se spaluje čistě při vysoké teplotě, a to při částečném i plném zatížení. Díky tomu, že dřevní plyn je tvořen v závislosti na potřebném výkonu kotle, lze jej regulovat od 40 do 100 % při normovaném stupni využití 85 % a nízkých hodnotách emisí škodlivin.

Proces spalování je řízen snadno ovladatelnou elektronickou regulací kotle s čidlem teploty umístěným v místnosti, vybavenou funkcí signalizace nedostatku paliva.
Zdroj: STAVITEL

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí