zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Důraz na ekologické spalování

23.02.2005
Obecné
Důraz na ekologické spalování
Jako novinka pro rok 2005 byl prezentován v nedávné době teplovodní ocelový kotel s označením H730 Pyro.

Už samotný název prozrazuje, že pracuje na principu katalyticko-pyrolytického spalování. To znamená, že při prvotním spalování paliva, které probíhá na roštu a je nedokonalé, vznikají plyny. Ty jsou vháněny přes hořák difuzorního typu do spalovací komory, která je vyplněna šamotovými tvarovkami. Zde se plyny zapálí a za pomoci sekundárního vzduchu dochází k jejich spalování při teplotě vyšší než 1000 °C. Tímto způsobem dosahuje kotel účinnosti 84 -86 %.

Další jeho výhodou je, že nepotřebuje ke svému provozu elektrickou energii a tedy ani ventilátor, který pomáhá právě k fungování pyrolytického spalování u jiných konkurenčních výrobků. Jeho nespornou předností je i fakt, že nevyžaduje velký komínový tah (dokáže kvalitně spalovat už při jeho hodnotě 10-15 Pa). Údržba je velmi jednoduchá a čištění stačí provádět dvakrát za sezónu.

Kotel je výrobkem společnosti OPOP, spol. s r.o., která navázala na více než čtyřicetiletou tradici ocelových teplovodních kotlů na tuhá paliva se širokou výkonovou řadou, a to 12 až 49,5 kW. Další výrobní program tvoří lázeňská kamna, jejichž smaltované zásobníky (zevnitř i zvenku), ohniště s litinovými rošty a kompletní sprchové, speciálně upravené baterie zabezpečují rychlý a kvalitní ohřev vody. Poslední kategorií jsou krbová kamna a kamna na tuhá paliva. Tato lokální vytápěcí tělesa jednoduchým způsobem zabezpečí v přechodném období dostatek tepla v obytném prostoru.
Zdroj: STAVITEL

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí