zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ve škole má své místo ekologie, k níž jsou vedeni nejmenší

23.02.2005
Obecné
Ve škole má své místo ekologie, k níž jsou vedeni nejmenší
Proboštov - Lokalita v Podkrušnohoří a zároveň v blízkosti hnědouhelné pánve postupně dovedla pracovníky školy k ekologické výchově. Žáci mohou řadu poznatků získat v bezprostředním terénu, ne jen z učebnic a dalších školních pomůcek.
"Na postupném zavádění ekologické výchovy do výuky pracujeme několik let," odkryla další z aktivit školy ředitelka Pavlína Langerová. Žáci s učiteli se zapojují do různých projektů s ekologickými náměty, například Les ve škole - škola v lese, Ozón, Kyselý déšť a Výchova k zodpovědnému vztahu ke zvířatům. "S Výchovou ke zvířatům jsme začali letos v prvních třídách a budeme k ní směrovat i žáky ve vyšších třídách," prozradila ředitelka další plány.
Na letošní rok připravují v ekologické výchově Den Země, kterého se zúčastní celá škola. Většinou jde o projekty, kterými se zabývají v průběhu celého školního roku.
Co se týče lesa, tam chodí žáci pravidelně. Vyučující využívají tuto možnost neustále, protože les mají děti přímo za školou. "Využíváme ale i posezení venku v areálu školy, kde děláme i přestávky," doplnila. Ekologická témata zařazují učitelé žákům do školní výuky od nejnižších tříd.
Kromě živé přírody se žáci zapojují rovněž do sběru PET lahví, víček i papíru. Víčka odevzdávají do chráněných dílen. Zapojují se i do soutěží. "Tuto aktivitu udržujeme už několik let a jsme rádi, že se do akcí zapojují i občané Probošotva."
Zdroj: 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí