zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kouzelný svět minerálů

24.02.2005
Geologie
Kouzelný svět minerálů
Česká Lípa - Mezi odbornou i laickou veřejností je prodejní výstava minerálů a zkamenělin v České Lípě poprávu považována za jednu z největších a nejstarších v České republice. Vždyť se sem každoročně sjíždějí desítky vystavovatelů z celé republiky a také ze zahraničí, kteří zde představují skutečné skvosty ze svých sbírek, prodávají, směňují a prohlížejí si zajímavosti svých kolegů.
"V sobotu 5. března se v prostorách Střední odborné školy v České Lípě uskuteční v pořadí již 25. českolipské setkání mineralogů a paleontologů. Pro veřejnost bude akce otevřena od 8.00 do 13.30 hodin," uvedl organizátor Mgr. Pavel Rückl.
Setkání již tradičně probíhá v tělocvičně školy a pro velký zájem sběratelů je nutné stoly umísťovat dokonce už i na chodbách.
"Na této akci jsou prodávány nerosty a zkameněliny z celého světa a je zde možnost přinést sem i své nálezy a nechat si je dokonce zdarma určit a ocenit. Organizačně je tato prodejní akce velice náročná a podíl na realizaci mají jak učitelé, tak i studenti oboru ekologie a ochrana krajiny," dodal Mgr. Rückl.
Organizátoři se rovněž snaží, aby každý z prodejců měl předem vyřízeno povolení k prodeji minerálů a nepříjížděli sem například překupníci, kteří vzácné nerosty skupují ve velkém a pak je prodávají například do Německa.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí