zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Rakušané propagovali obnovitelné zdroje energie

25.02.2005
Obecné
Rakušané propagovali obnovitelné zdroje energie
České Budějovice - Rakušané se v uplynulých měsících podíleli na zkvalitnění systému environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty (EVVO) v Jihočeském kraji. Napomáhali tomu, aby veřejnost, zejména obce, podnikatelé a školy na území jižních Čech, byla aktivně zapojena do řešení ochrany životního prostředí.
"Naši rakouští sousedé, kteří mají v problematice ochrany životního prostředí a využívání obnovitelných zdrojů energie již dlouholeté zkušenosti, nám pomáhali propagovat využívání obnovitelných zdrojů energie - OZE. Společně jsme se snažili zvýšit povědomí a zlepšit propagaci OZE prostřednictvím představení demonstrativních projektů pro využívání obnovitelných zdrojů energie v Rakousku a Jihočeském kraji," uvedl Jan Jareš, manažer občanského sdružení AgEnDa, které projekt z oblasti environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty v Jihočeském kraji realizovalo.
V rámci projektu vydalo občanské sdružení AgEnDa informační brožuru k obnovitelným zdrojům energie, uspořádalo seminář spojený s exkurzemi v jižních Čechách a díky partnerům sdružení Energetickému parku Bruck / Leitha a Energetické agentuře Waldviertel měli účastníci možnost prohlédnout si několik moderních energetických řešení v Rakousku. Součástí projektu bylo také vytvoření internetové prezentace s představením některých demonstračních řešení z oblasti OZE. Bohaté rakouské zkušenosti z již realizovaných projektů jsou využitelné také u nás, protože klimatické a přírodní podmínky jsou podobné.
Sdružení na tyto aktivity získalo téměř osmdesátitisícový příspěvek od Jihočeského kraje.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí