zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nakládali hady do alkoholu

28.02.2005
Příroda
Nakládali hady do alkoholu
Cheb - Celníci opět našli zboží, u kterého je důvodné podezření, že se jedná o napodobeninu. Na známé tržnici Svatý Kříž u Chebu dokonce objevili dvě přísně chráněné kobry indické naložené v alkoholu (viz snímek).
"Kobry byly naloženy ve dvou zhruba pětilitrových lahvích s alkoholem," informoval nás včera ředitel chebského celního úřadu Roman Šťovíček.
"Jedná se o porušení mezinárodní úmluvy CITES. Dále jsme na tržnici našli dalších 43 lahví s alkoholem, ve kterém byly naloženy ještěrky, mořští koníci a brouci," dodal. Tyto láhve předali celníci k prozkoumání pracovníkům České inspekce životního prostředí. Ti rozhodnou zda se jedná o ohrožené druhy živočichů a udělí i patřičnou sankci.
Podle úmluvy CITES se nesmí obchodovat nejen s živými exempláři chráněných živočichů a rostlin, ale také s neživými a veškerými výrobky z ohrožených druhů.
Kromě toho zajistili celníci na uvedené tržnici textilní zboží a batohy, u kterých se jedná o napodobeniny známých značek Puma, Adidas a Diesel.
"V příručním skladu u jednoho stánku bylo dále nalezeno 150 kartonů cigaret bez kolků, nebo s ukrajinskými kolky. Celní a daňový únik je zhruba 35 tisíc korun," poznamenal Šťovíček.
Při kontrole kontejneru se zbožím z Číny, který na chebskou celnici dorazil přes Hamburk, bylo objeveno zboží, u kterého mají celníci podezření, že se jedná o padělky.
"Šlo o 6 600 kusů párů obuvi u kterých je podezření, že se jedná o napodobeniny značky Adidas. Hodnota zboží je 11,5 miliónu korun," uvedla mluvčí Celního ředitelství Plzeň Jitka Blahutová.
Celníci zboží zabavili a věc oznámili zástupci majitele ochranné známky. Ten se do 10 dnů může obrátit na soud. Zboží zůstane zajištěno až do doby než soud rozhodne, zda se jedná o padělek.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí