zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologickou olympiádu si užijí i liberečtí studenti

03.03.2005
Obecné
Ekologickou olympiádu si užijí i liberečtí studenti
Liberec - Jubilejní desátý ročník celorepublikové Ekologické olympiády, určené studentům středních škol, proběhne letos poprvé také v Libereckém kraji. Krajské kolo soutěže, jejímž spoluvyhlašovatelem je MŠMT ČR, proběhne ve dnech 22.-24. dubna u příležitosti oslav Dne Země. Místem konání libereckého krajského kola bude Základní škola v Rynolticích v Liberci. Koordinátorem soutěže, která se koná pod záštitou resortu životního prostředí Libereckého kraje, je Český svaz ochránců přírody (ČSOP).
"Do krajské soutěže se z Libereckého kraje přihlásilo hned několik středních škol, z nichž některé vyšlou až tři tříčlenná družstva, což je z kapacitních důvodů povolené maximum," uvedl krajský koordinátor EO Tomáš Klimovič. "Nejlepší týmy z krajských soutěží se mohou probojovat až do národního finálového kola, které proběhne ve Spáleném Poříčí ve dnech 13.-15. května. Na vítěze čeká kromě věcných odměn také určité zvýhodnění při přijímacích řízeních na vysoké školy."
Samotná soutěž sestává z teoretické části (forma testu) a z části praktické, kdy budou jednotlivá družstva samostatně plnit dané úkoly z oblasti ochrany přírody a životního prostředí. "Obdobnou soutěž pořádáme i pro žáky základních škol. Ta nese název Zelená stezka - zlatý list a bude se konat v květnu v Novém Městě pod Smrkem," dodal Tomáš Klimovič.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí