zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministr životního prostředí Černé Hory Boro Vučinić přijíždí do České republiky

14.03.2005
Obecné
Ministr životního prostředí Černé Hory Boro Vučinić přijíždí do České republiky

Ve dnech 13. – 16. března navštíví Českou republiku na pozvání ministra životního prostředí Libora Ambrozka ministr životního prostředí a územního plánování Republiky Černá Hora  Boro Vučinić.

V pondělí 14. března si ministr Vučinić prohlédne část Chráněné krajinné oblasti a biosferické rezervace UNESCO Křivoklátsko.

V úterý 15. března proběhne setkání obou ministrů. Hlavními tématy diskuse by měla být: zahraniční rozvojová spolupráce, harmonizace a příprava nové environmentální legislativy, ochrana přírody - zejména v chráněných oblastech a národních parcích, odpadové hospodářství, problematika IPPC, EIA a SEA. Projednávat se bude také projekt zahraniční rozvojové pomoci ČR „Sanace, rekultivace a revitalizace skládky nebezpečného odpadu po těžbě olovozinečnatých rud v Mojkovaci v Černé Hoře“, který byl již schválen a v Černé Hoře ho bude provádět česká firma Vodní zdroje, a.s. V budoucnu se předpokládá, že ekologické aktivity v této oblasti, která se nalézá poblíž kaňonu řeky Tara (přírodní památka UNESCO) budou pokračovat.

Ministr Vučinić bude jednat rovněž se zástupci Státního fondu životního prostředí a s pracovníky České inspekce životního prostředí
Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí