zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ford nabízí bezplatnou recyklaci!

17.03.2005
Odpady
Ford nabízí bezplatnou recyklaci!
Společnost FORD MOTOR COMPANY, s. r. o., podepsala s  firmou TSR Czech Republic, s. r. o., smlouvu o převzetí a ekologické likvidaci vozidel s ukončenou životností. Tato služba je pro majitele osobních a užitkových (do 3,5 t) vozů Ford uvedených do provozu po 1. 7. 2002 zcela bezplatná.FORD MOTOR COMPANY, s.r.o., tak jako jeden z prvních dovozců automobilů do ČR reaguje na zákon 188/2004 Sb. z března 2004 a jeho prováděcí vyhlášku 41/2005 Sb. z ledna 2005, které požadují, aby výrobci a dovozci přijímali k bezplatné recyklaci vozy své značky uvedené na trh po 1. 7. 2002.

V roce 2005 přitom vůz musí být recyklován alespoň z 85% a od roku 2006 z 95 %.  

TSR Czech Republic, s. r. o., je součástí nizozemské skupiny SHV Holdings N.V., která se na globální úrovni věnuje energetice, maloobchodu a surovinovým zdrojům. Jeden z oborů činnosti skupiny je také ekologická likvidace vozidel s ukončenou životností a následná recyklace použitých materiálů. Tuto službu bude TSR Czech Republic, s. r. o., poskytovat zákazníkům po celé České republice. Již dnes jsou v provozu sběrná místa v Hradci Králové, Hronově, Olomouci, Ostravě, Plzni, Sokolovu a Šumperku – a postupně budou přibývat další. V roce 2007, kdy výrobcům a dovozcům nastane povinnost likvidovat veškerá vozidla s ukončenou životností své značky bez ohledu na datum první registrace, bude sběrné místo v každém regionu ČR.  

Každý motorista, který příslušnému sběrnému místu společnosti TSR Czech Republic, s. r. o., předá svůj doslouživší Ford, dostane zároveň potvrzení o ekologické likvidaci. Toto potvrzení je už dnes podle zákona vyžadováno jako podmínka pro trvalé odhlášení vozu z provozu.

Zdroj: www.Stalose.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí