zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologové hledají dobrovolníky

18.03.2005
Obecné
Ekologové hledají dobrovolníky
Olomouc Nové dobrovolníky hledá ekologické sdružení Hnutí Duha Olomouc. Dův odem jsou finanční problémy, díky nimž Duha stěží hradí platy vlastních zaměstnanců.
" Máme kolem čtyř desítek dobrovolných spolupracovníků," uvedla Jiřina Popelková z hnutí." N ejvětší zájem přitom mají o stopování vlků v Beskydech," řekla. To se děje převážně v zimě a dobrovolníci jsou k němu speciálně školeni. Dobr ovolníci se podílejí také na vydávání publikací, organizaci informačních akcích, pomáhají s administrativou, překlady, fotografováním či jazykových korekturách při sestavování ekologického časopisu. V Duze počítají s každou korunou." Příliš jsme neuspěli se žádostmi o dotace. P roblém je zejména u nadací, z nichž některé zanikly nebo nemají peníze," popsala Popelková a dodala: " Financování neziskového sektoru je každoročně problémem. L etos je ale situace kritická." Duha se proto obrací se žádostmi o příspěvky na firmy, ale vyhledává i drobné přispěvatele." Dárcovství je u nás ale zatím v plenkách," podotkla Popelková. Ekologové plánují na jaro i veřejnou sbírku.
Na chod sdružení je ročně třeba kolem milionu korun, přičemž značnou část této sumy spolknou platy pěti zaměstnanců." Vzhledem k situaci je ohrožena činnost naší bezplatné ekoporadny," řekla Popelková. N a poradnu se loni obrátilo na dvě stovky lidí. Zajímali se třeba o to, jak se mohou podílet na rozhodování o stavbách, které mohou ohrožovat životní prostředí. Z a loňské zřízení ekoporadny si letos Duha, která ve městě působí již patnáctým rokem, vysloužila za přínos neziskovému sektoru olomouckou cenu Bílé Okno.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí